Nowa Ruda

2012-09-05 03:15:20

Nowa Ruda jest ponad 23-tysięcznym, pięknie położonym miastem w powiecie kłodzkim, w województwie dolnośląskim. Leży pomiędzy Górami Kamiennymi a Górami Sowimi, w dolinie rzeki Włodzicy, na trasie Wałbrzych – Kłodzko, zaledwie 14 kilometrów od trasy Wrocław-Praga.Noworudzki Rynek po remoncie - 2012r.Centralne położenie Nowej Rudy w mikroregionie noworudzko-radkowskim sprawia, że miasto spełnia funkcje nie tylko handlowe, usługowe, kulturalne i rekreacyjne (ośrodek sportowy wraz z basenem), lecz jest także doskonałą bazą wypadową do zwiedzania atrakcji turystycznych w Górach Stołowych, Sowich i Kamiennych oraz całej Ziemi Kłodzkiej.

 

Nowa Ruda - rynek
Noworudzki Rynek po remoncie - 2011r.

Od stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia - miasto dzieli 100 km. Nowa Ruda oddalona jest tylko 10 km od granicy z Republiką Czeską. Miasto ma charakter przemysłowy. W Nowej Rudzie rozwija się przemysł wydobywczy, spożywczy oraz turystyka.

 

Nowa Ruda zapewnia dobrą lokalizację do działań inwestycyjnych z racji położenia i dostepu do szlaków komunikacyjnych. W połączeniu ze wsparciem Agencji Rozwoju Regionalnego "Agroreg" zapewnia to pozytywne otoczenie do prowadzenia działalnosci inwestycyjnej.

 

Więcej informacji o Nowej Rudzie:  www.um.nowaruda.pl